Jump to content

[Sport] Primele declaratii facute dupa scandalul monstru de rasism de la meciul Valenciei


dennyss

Recommended Posts


	BREAKING NEWS! Primele declaratii facute dupa scandalul monstru de rasism de la meciul Valenciei: "Fie a inventat, fie a inteles prost!" Reactia fotbalistului acuzat

 

Meciul dintre Cadiz si Valencia a fost intrerupt dupa ce un jucator a acuzat ca a fost victima rasismului. 

Diakhaby l-a acuzat pe adversarul sau, Juan Cala de rasism, iar apoi a parasit terenul, plecand spre vestiare, ca semn de protest impotriva situatiei. Coechipierii sai l-au urmat, declansand astfel un real scandal. Meciul a fost reluat ulterior, insa reactiile nu au incetat sa apara. 

Juan Cala a sustinut o conferinta de presa in care a vorbit despre scandalul din ultima etapa. 

"Trebuie sa recunoastem ceea ce se intampla. Fara dovezi, fara ca un cineva sa auda, se intampla astfel de lucruri si cream un precedent foarte periculos. 

De la a fost de fapt pana la tot ce s-a intamplat, a fost un intreg circ. Exista doua optiuni. Fie Diakhaby a inventat, fie a inteles prost. Restul este un circ. Mi-ar placea ca cineva sa isi ceara scuze, insa ma indoiesc ca se va intampla. 

Nu stiu ce s-a intamplat cu prezumtia de nevinovatie. Nimeni nu merita acest linsaj public. Aici e telefonul meu, pentru ca, macar sa isi ceara scuze", a spus Cala la conferinta de presa citat de Marca. 

 

Sursa : sport.ro

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this website, you agree to our Terms of Use and Guidelines