Jump to content

[Changelog] TeamSpeak 5.0.0-beta51 [RO]


ICSDE

Recommended Posts

Salutari!
Tocmai am lansat beta 51 pentru toți testerii

  • De data aceasta am adăugat funcția înapoi pentru a ne conecta prin hyperlink (cunoscut ts3server și nou tsserver).
  • Acești parametri opționali sunt acceptați în TS5

 

port
password
channel
channelpassword
token
nickname
addbookmark

Example with all parameters in use:

tsserver://example.com?port=9987&nickname=tester&password=secrets&channel=Talki1&channelpassword=NotTellingYou&token=C3bcBHpSStQHFHc7UO89dKwhCSRkR7ysJN3HRTXr&addbookmark=Example%20Bookmark

Browser de fișiere

  • Am continuat lucrările privind browserul de fișiere și istoricul. Am atins interfața de utilizare și am adăugat funcții precum drag and move în folder (și în bara de adrese) sau alte canale.
  • Butonul din mijloc al mouse-ului poate deschide din nou browserul de fișiere așa cum îl știți din TS3

Toate schimbările aduse clientului  

  • Suport pentru deschiderea clientului și conectarea la server folosind linkurile ts3server: // și tsserver: //. Formatul este identic cu TS3.
  • S-a remediat o problemă la descărcarea fișierelor care conțin caractere nevalide
  • S-a remediat utilizarea unui director greșit atunci când comutați browserul de fișiere între canale
  • Afișați cele mai recente fișiere transferate deasupra listei
  • Deschideți browserul de fișiere cu clicul mijlociu al mouse-ului
  • Suport adăugat pentru tragerea fișierelor într-un folder pentru a le muta în browserul de fișiere
  • S-au adăugat categorii la zona de activități
  • UI de transfer de fișiere și jurnal server modificat
  • Adăugat indicator necitit la butonul de chat al canalului curent
  • S-au remediat problemele cu evidențierea țintelor în șoaptă
  • Au fost eliminate opțiunile de lovitură și interzicere în chaturile de contact
  • Eliminarea manipulării speciale a Alt + F4
  • S-a rezolvat o problemă cu minimizarea în tavă
  • S-a remediat un accident rar care gestiona listele de șoapte
  • Ascundeți suprapunerea cheii de privilegiu atunci când conexiunea la server se pierde
  • A fost adăugată pictograma clientului Linux
  • A fost adăugată capacitatea de a șterge istoricul transferurilor de fișiere

Note pentru acest topic

Feedback-ul pentru această versiune este întotdeauna binevenit în acest subiect. Problemele care nu au legătură cu această actualizare aparțin unui topic propriu.
Vă sugerăm să plasați ideeile pentru lansările viitoare în subiectele existente sau noi în zona de sugestii în locul topicului de lansare. Acesta va fi închis după câteva zile și dorința sau sugestia se vor pierde.
Ne permitem să ștergem toate postările din acest subiect !

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • ICSDE locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this website, you agree to our Terms of Use and Guidelines