Jump to content

[Changelog] TeamSpeak 5.0.0-beta52.1 [RO]


ICSDE

Recommended Posts

Bună ziua, a fost lansată o nouă actualizare beta.
Și aceasta este ceea ce am adăugat și am schimbat de la ultimul client, împreună cu unele remedieri de erori.

  • Am decis să schimbăm protocolul de invitație la teamspeak: //

          Invitația prin tsserver: // nu va mai funcționa în TS5!

  • Am adăugat cid (pentru canal ID ca țintă) ca parametru de invitație opțional. Am ratat asta în versiunea beta 51.

Iată un exemplu în care canalul a fost înlocuit cu cid ca țintă.

teamspeak: //example.com? port = 9987 & nickname = tester & password = secrets & cid = 15 & channelpassword = NotTellingYou & token =C3bcBHpSStQHFHc7UO89dKwhCSRkR7ysJN3HRTXr & addbookmark = Exemplu% 20Bookmark

  • Setările pentru lățimea de bandă a transferului de fișiere și transferurile paralele au fost adăugate în meniul Setări. Acolo găsești și

Toate schimbările aduse clientului  

  • beta 52.1
  • S-a rezolvat blocarea potențială a interfeței de utilizare a unei noi instalări atunci când un membru al chat-urilor mari
  • S-a remediat faptul că nu se încerca conectarea la adrese secundare dacă prima eșuează

 

  • beta 52
  • Protocol redenumit de la tsserver: // la teamspeak: //
  • UI de transfer de fișiere modificat
  • S-a adăugat căutarea la transferul de fișiere, permițând căutarea fișierelor în folderul afișat în prezent
  • S-au adăugat notificări sonore pentru șoaptă
  • S-a rezolvat o problemă legată de link-urile de echipă de pe Mac
  • S-a rezolvat fișierul deschis care nu făcea nimic dacă sistemul de operare nu știe cum să gestioneze tipul de fișier
  • S-au adăugat setări pentru viteza de transfer a fișierelor și up / download simultan
  • S-au remediat link-urile de reducere care nu funcționează corect în unele scenarii
  • S-au rezolvat problemele legate de conectarea la un server cu o cheie de privilegiu
  • S-au remediat adresele URL de invitație care conțin portul atunci când nu sunt necesare
  • S-a remediat faptul că nu se vedeau grupuri de canale și server în unele cazuri rare

Cunoaștem

  • Setarea lățimii de bandă se aplică cifre foarte mari atunci când s-au setat valori precum 2,5 Gbps. Această soluție nu a transformat-o în beta 52.
  • Lățimea de bandă implicită este 0 și înseamnă nelimitat. Încă lucrăm la el și vom adăuga o setare pentru a dezactiva limitarea pentru o mai bună înțelegere.
  • teamspeak: // invitația în chat-uri nu este convertită, dar ts3server: // invitațiile sunt.

Note pentru acest topic

Feedback-ul pentru această versiune este întotdeauna binevenit în acest subiect. Problemele care nu au legătură cu această actualizare aparțin unui topic propriu.
Vă sugerăm să plasați ideeile pentru lansările viitoare în subiectele existente sau noi în zona de sugestii în locul topicului de lansare. Acesta va fi închis după câteva zile și dorința sau sugestia se vor pierde.
Ne permitem să ștergem toate postările din acest subiect !

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this website, you agree to our Terms of Use and Guidelines