Jump to content

[Sport] Gigi Becali a explicat de ce a refuzat FCSB să joace meciul cu Voluntari în Giulești


Mr.JohnnySins

Recommended Posts

el-e-talismanul-lui-becali-daca-n-aveam-

FC Voluntari a solicitat ca disputarea meciului cu FCSB din penultima etapă a playoff-ului să aibă loc pe noua arenă din Giulești.

Deși ilfovenii au primit acceptul din partea administratorului stadionului, FCSB a refuzat propunerea, deoarece, potrivit spuselor lui Becali, nu s-au încadrat în termenul prevăzut de regulament.

Ilfovenii ar fi trebuit să-i anunțe cu zece zile înainte pe cei de la FCSB că doresc să schimbe locul de disputare al partidei.

Gigi Becali speră să nu pățească la fel cu stadionul din Ghencea

„Noi am refuzat să jucăm meciul cu Voluntari pe stadionul din Giulești pentru că nu s-au încadrat în cele zece zile. 

Ăsta a fost și motivul pentru care am solicitat ca CSA să ne dea un răspuns în zinci zile. 

Pentru că după aia riscăm să anunțe CSA cu nouă zile înainte că ne dă stadionul, dar o să refuze CFR-ul, o să spună că ei nu vor că nu i-am anunțat din timp”, a spus Gigi Becali la PRO ARENA, în emisiunea „Ora exactă în sport”.

FC Voluntari - FCSB se joacă sâmbără, 14 mai, de la ora 20:00. Până atunci însă trupa lui Becali are meci greu la Craiova, acolo unde întâlnește, duminică (8 mai), Universitatea.

sport

sBofzF8.gif

 CSGO.ELDERS.RO

Contact: Steam

Discord:  Mr.JohnnySins#2253

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this website, you agree to our Terms of Use and Guidelines