Jump to content

[HardWare] Xiaomi Mi 10S este oficial: Snapdragon 870 si camera de 108MP


L Z D

Recommended Posts

 

Xiaomi continua lansarile pe modul agresiv, iar cel mai nou telefon al familiei este un Mi 10S, un aproape flagship.
Mi 10S va folosi recent lansatul procesor Snapdragon 870, iar  varianta de baza va avea 8GB RAM/128GB pentru stocare, iar cea mai echipata 12GB RAM/ 256GB stocare. Memoria RAM este de tip LPDDR5, iar cea interna UFS 3.0. Este compatibil cu 5G.

Xiaomi Mi 10S este oficial: Snapdragon 870 si camera de 108MP

Ecranul este un AMOLED de 6.67 inch la rezolutia fullHD+, cu o rata de refresh de 90HZ. Este certificat HDR10, protejat de Gorilla Glass 5, iar sub el se afla senzorul de amprenta. Ecranul prezinta usoare curburi pe margini.

Xiaomi Mi 10S este oficial: Snapdragon 870 si camera de 108MP

Senzorul foto principal de 108MP cu OIS este produs de Samsung si alaturi de el avem un senzor de 8MP pentru poze ultra-wide si 2 senzori de 2 MP pentru macro, respectiv adancime. Camera de selfie-uri este de 20MP.

Xiaomi Mi 10S este oficial: Snapdragon 870 si camera de 108MP

Sunetul este stereo si optimizat de Harman Kardon, iar cei de la DxOMark au fost impresionati de calitate, oferindu-i cel mai inalt calificativ obtinut de un telefon mobil pana acum.

Bateria are o capacitate de 4780mAh si beneficiaza de incarcare rapida la 33W si 30W wireless. Tehnologia reverse wireless charging este prezenta si functioneaza la 10W.

Android 11 cu interfata proprietara MIUI 12 vin preinstalate.

Pretul versiunii 8GB RAM/128GB stocare este de 506$, in timp ce pentru 12GB RAM/256GB stocare ajunge la 583$. Inca nu se stiu informatii despre versiunile internationale, dar cu siguranta nu vor intarzia sa apara.

 

https://arenait.ro/xiaomi-10s-este-oficial-snapdragon-870-camera-108mp/

Link to comment
Share on other sites

  • taken locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this website, you agree to our Terms of Use and Guidelines