Jump to content

[Sport] - Roger Federer și-a anunțat revenirea! La ce turnee va participa elvețianul


kenveloo-

Recommended Posts

Qatar ExxonMobil Open 2021 - Day Three

Roger Federer (7 ATP, 39 de ani) a anunțat că va participa la turneul de la Geneva și la Roland Garros.

Elvețianul a participat în martie la turneul de la Doha, unde a fost eliminat în sferturi de Nikoloz Basilashvili, scor 6-3, 1-6, 5-7.

Federer a anunțat că va participa la turneul de la Geneva și la Roland Garros
Roger Federer a anunțat pe rețelele de socializare că va evolua la turneul de la Geneva. De asemenea, numărul șapte ATP, spune că va participa la Roland Garros.

”Salutare tuturor! Sunt fericit să vă anunț că voi juca la Geneva și la Paris. Până atunci, voi profita de timpul liber pentru a mă antrena. Abia aștept să joc din nou în Elveția”, a scris cel care a câștigat 20 de turnee de Mare Șlem.

Ultima dată când Federer a evoluat pe zgură a fost la ediția din 2019 de la Roland Garros.

Roger Federer a suferit două operații la genunchi. Elvețianul a revenit la turnee la Doha, însă a realizat că încă nu este refăcut sută la sută și a făcut mai multe modificări programului său.

Ultimul turneu de Mare Șlem câștigat de Roger Federer a fost Australian Open, în 2018.

Openul de la Paris s-a amânat cu o săptămână și se va desfășura în perioada 30 mai-13 iunie.

Sezonul trecut, Roland Garros a fost amânat, de asemenea din cauza pandemiei, disputându-se în perioada 27 septembrie - 11 octombrie, deși inițial fusese programat între 18 mai și 7 iunie. Ediția 2020, disputată în condiții atipice pentru Open-ul Francez, a fost câștigată de Iga Swiatek, feminin, și Rafael Nadal, masculin.

 

sursa: digisport.ro

Pentru orice problemă în legătură cu forumul / server mă poţi contacta pe STEAM sau pe TeamSpeak unde mă găseşti online 24/24.

Te rog să citeşti regulamentul comunităţii ca să nu avem neînţelegeri pe viitor.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this website, you agree to our Terms of Use and Guidelines