Jump to content

[Sport] - Istrate, titular în partida cu FC Botoșani. Ce a spus Ilie Dumitrescu despre alegerea lui Toni Petrea


kenveloo-

Recommended Posts

Toni Petrea, antrenorul de la FCSB / Foto: Sport Pictures

Toni Petrea a vorbit despre decizia de a-l utiliza în primul unsprezece al FCSB-ului pe Andrei Istrate.

Tehnicianul roș-albaștrilor spune că a fost impresionat de evoluția atacantului din meciul pentru Supercupă.

Istrate, titular cu FC Botoșani
Tehnicianul FCSB-ului a fost convins de evoluția lui Andrei Istrate din meciul cu CFR Cluj pentru Supercupă. Petrea a decis să îl folosească în partida cu FC Botoșani, din prima etapă a play-off-ului.

”Cristea a avut și el probleme. Am reușit să îl recuperăm. Sper să îi fi priit această minipauză. Istrate a avut o evoluție bună în Supercupă. S-a bătut pentru fiecare minge.

Ne-am gândit că poate fi o soluție pentru un post unde am avut probleme în ultima perioadă. Am considerat că merită o șansă”, a spus Toni Petrea înaintea partidei cu FC Botoșani.

Care este părerea lui Ilie Dumitrescu?
Ilie Dumitrescu s-a arătat surprins de felul în care Toni Petrea a așezat echipa ”roș-albastră” pentru meciul cu FC Botoșani. De asemenea, spune că introducerea pe teren a lui Istrate este ”o surpriză”.

”Miron e accidentat, Ovidiu Popescu lipsește... 4-3-3, cu Haruț și Cristea fundași centrali. Crețu e cea mai bună soluție în dreapta.

Șut în fața apărării, 2 interi mai avansați, asta e poziția cea mai bună a lui Tănase. Moruțan și Popescu lateral și nr 9 e Istrate. Asta e surpriza, de fapt", a spus la Digi Sport, Ilie Dumitrescu.

 

sursa: digisport.ro

Pentru orice problemă în legătură cu forumul / server mă poţi contacta pe STEAM sau pe TeamSpeak unde mă găseşti online 24/24.

Te rog să citeşti regulamentul comunităţii ca să nu avem neînţelegeri pe viitor.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this website, you agree to our Terms of Use and Guidelines