Jump to content

[Sport] - Veste excelentă pentru Dinamo! TAS le va permite din nou ”câinilor” să facă transferuri


EVERLAST

Recommended Posts

Dinamo a primit o veste bună. Așa cum noua conducere din ”Ștefan cel Mare” se aștepta, interdicția la transferuri va fi anulată.

Quote

muresan poza

Cei de la Dinamo au fost informați că Tribunalul de Arbitraj Sportiv de la Lausanne le va permite din nou să facă transferuri. O veste bună pentru ”câini”, mai ales că în ultimul timp au apărut zvonuri cum că mulți jucători vor pleca.

Dinamo are ”liber” la transferuri

Acum, cei de la Dinamo mai așteaptă doar notificarea din partea TAS pentru a avea liber la transferuri, anunță GSP.ro.

Iuliu Mureșan, noul administrator special de la Dinamo, era încrezător în ceea ce privește ridicarea interdicției, mai ales că regulile FIFA sunt clare, iar insolvența ar putea ”stinge” plățile pe care ”roș-albii” le au de făcut (lucru care a dus la această interdicție). Mureșan a pregătit deja o listă de transferuri.

„Odată cu intrarea în insolvență, lucrurile sunt destul de clare (n.r. - legat de datoriile care se anulează). Eu sunt încrezător, așteptăm un răspuns în următoarele trei zile”, a spus Mureșan, pentru digisport.ro, în urmă cu două zile.

Iuliu Mureșan: ”Media salariilor la Dinamo ar fi de 5-6 mii de euro lunar”

Oficialul dinamovist a mai spus că așteaptă și o veste bună de la FIFA, ridicarea interdicției pentru transferuri.

”Nu vom arăta bine în primele etape, există această interdicție de a transfera dar așteptăm un răspuns foarte curând. 

Dacă vine unul pozitiv, putem aduce jucători cu alte salarii, sunt în discuții cu jucători care vor salarii pe care Dinamo și le poate permite, facem un lot mai bun decât avem în acest moment.

Media salariilor ar fi de 5-6 mii de euro lunar, sunt și alte echipe care au avut rezultate foarte bune cu salarii mici, Academica, Sepsi, Viitorul.

Din păcate, nu avem și oferte pentru jucători, a picat cea pentru Deian Sorescu, a fost, dar nu mai este.

Nu cred că Dinamo va intra in faliment, trebuie să reducem cheltuieile, nu mă refer doar la salarii, am identificat unde se cheltuiau mulți bani, de exemplu la echipa de liga 2 și la alte contracte comerciale”, a declarat Iuliu Mureșan, la Fotbal Club.

                                                                                              Sursa

                          x2.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this website, you agree to our Terms of Use and Guidelines