Jump to content

[Sport] - OFICIAL | Jack Grealish este noul jucător al lui Manchester City! Durata contractului și prima reacție a jucătorului


EVERLAST

Recommended Posts

Manchester City a anunțat oficial transferul lui Jack Grealish de la Aston Villa.

Quote

Jack Grealish, prezentat oficial la Manchester City / Foto: Twitter@ManCity

Mijlocașul ofensiv a semnat un contract valabil cinci ani cu Manchester City, echipă la care va purta tricoul cu numărul 10, rămas vacant după ce Sergio Aguero a plecat la Barcelona.

OFICIAL | Jack Grealish este noul jucător al lui Manchester City

După semnarea contractului, Jack Grealish a declarat că nu a putut refuza oportunitatea de a juca la Manchester City sub comanda lui Pep Guardiola, numit de mijlocaș ”cel mai bun antrenor din lume”.

  • ”Nu puteam refuza să joc sub comanda celui mai bun antrenor din lume. Când am ajuns aici, am discutat cu el despre fotbal. A fost o discuție pozitivă, mi-a confirmat de ce vreau să joc sub comanda sa.

Nu am auzit decât cuvinte bune despre Pep Guardiola de la coechipierii de la naționala Angliei. Transferul aici e ceva ce n-am putut refuza. Sper că va fi un succes”, a declarat Jack Grealish, pentru site-ul oficial al lui Manchester City.

Cel mai scump transfer din istoria Premier League

Jack Grealish a devenit, astfel, cel mai scump transfer din istoria Premier League.

Manchester City le-a plătit celor de la Aston Villa 117.5 milioane de euro, sumă ce o depășește pe cea achitată de rivala United pentru transferul lui Paul Pogba de la Juventus, din 2016, 105 milioane de euro.

                                                                                                  Sursa

                          x2.png

Link to comment
Share on other sites

  • taken locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this website, you agree to our Terms of Use and Guidelines