Jump to content

Simona Halep - Serena Williams LIVE TEXT, marţi, de la ora 10:00, în sferturi la Australian Open


EVERLAST

Recommended Posts

Simona Halep - Serena Williams, capul de afiş al sferturilor de finală de la Australian Open, se joacă marţi, de la ora 10:00, LIVE TEXT pe digisport.ro.

Simona Halep - Serena Williams LIVE TEXT, în sferturi la Australian Open

Quote

2019 Australian Open - Day 8

Simona Halep (29 de ani, 2 WTA), numărul doi mondial, s-a calificat în sferturile de finală ale turneului Australian Open, după ce a învins-o pe poloneza Iga Swiatek, cu 3-6, 6-1, 6-4, duminică, la Melbourne. 

Serena Williams (39 ani, 11 WTA), care vizează al 24-lea său titlu de Grand Slam din carieră, a trecut în optimi de Aryna Sabalenka, numărul 7 mondial, cu 6-4, 2-6, 6-4.

Simona Halep - Serena Williams H2H

Simona Halep şi Serena Williams s-au mai întâlnit de 11 ori până acum. Sportiva din SUA conduce cu 9-2 la"directe", dar ultima victorie i-a aparţinut româncei, scor 6-2, 6-2, în finala turneului de la Wimbledon, din 2019.

În acelaşi an, cele două jucătoare s-au întâlnit şi la Australian Open, când Williams a câştigat în trei seturi, scor 6-1, 4-6, 6-4, în optimile de finală. 

  • 2019, Wimbledon: Simona Halep - Serena Williams 6-2, 6-2
  • 2019, Australian Open: Simona Halep - Serena Williams 1-6, 6-4, 4-6
  • 2016, US Open: Simona Halep - Serena Williams 2-6, 6-4, 3-6
  • 2016, Indian Wells: Simona Halep - Serena Williams 4-6, 3-6
  • 2015, Cincinnati: Simona Halep - Serena Williams 3-6, 6-7
  • 2015, Miami: Simona Halep - Serena Williams 2-6, 6-4, 5-7
  • 2014, WTA Finals: Simona Halep - Serena Williams 6-0, 6-2
  • 2014, WTA Finals: Simona Halep - Serena Williams 3-6, 0-6
  • 2013, Cincinnati: Simona Halep - Serena Williams 0-6, 4-6
  • 2013, Roma: Simona Halep - Serena Williams 3-6, 0-6
  • 2011, Wimbledon: Simona Halep - Serena Williams 6-3, 2-6, 1-6

Simona Halep - Serena Williams LIVE TEXT, în sferturi la Australian Open | Ce spune Simona

Simona a devenit în 2019 ”Regina” de la Wimbledon după ce a învins-o în finală pe jucătoarea care încearcă să egaleze recordul lui Margaret Court, acela de a cuceri 24 de titluri de Grand Slam.

”E ceva diferit când joci împotriva cuiva care are 23 de titluri de Grand Slam în palmares. Este singura care a reușit asta, nu se poate compara cu niciuna dintre noi. Dar când intru pe teren, Serena este o adversară ca oricare alta. Mă concentrez asupra jocului meu, nu asupra celei pe care o înfrunt. Sunt obișnuită să joc împotriva Serenei, ne-am întâlnit de multe ori. Știu la ce să mă aștept. Voi încerca să-mi fac jocul și să am încredere în mine.

Finala de la Wimbledon a fost una din cele mai bune partide din viața mea, a fost cea mai frumoasă zi din viața mea. Am simțit atunci fiecare minge jucată. Mental, nu e nicio diferență acum față de acea zi. Dar știu că niciun meci nu seamănă cu celălalt. M-am uitat la meciul Serenei cu Sabalenka, două jucătoare de mare forță, dar nu mă tem, am jucat des cu astfel de jucătoare, le-am bătut de multe ori.”, a declarat Simona Halep, într-o conferința de presă.

Simona Halep - Serena Williams LIVE TEXT, în sferturi la Australian Open | Cotele la pariuri

Bookmakerii au publicat cotele pentru meciul Simona Halep - Serena Williams, iar americanca este văzută cu prima șansă.

Cota pentru victoria lui Williams variază între 1.70 și 1.90, în timp ce un succes al lui Halep are o cotă cuprinsă între 1.95 și 2.15.

O victorie a Simonei Halep în două seturi, așa cum s-a întâmplat la ultimul duel direct, cel de la Wimbledon 2019, are o cotă de 3.40.

Cu 12 jucătoare rămase în competiție, duminică, Simona Halep este văzută cu șansa a patra la trofeu, având o cotă de 7.50. Primele trei sunt Naomi Osaka (2.60), Ashleigh Barty (5.25) și Serena Williams (6.50).

www.digisport.ro - sursa

                          x2.png

Link to comment
Share on other sites

  • Dewey locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this website, you agree to our Terms of Use and Guidelines