Jump to content

[Sport] - ”E luptă pentru fiecare metru de pământ!” Reacția lui Pelici după ce Trică i-a spus că a ridicat Marele Zid Chinezesc


kenveloo-

Recommended Posts

Alexandru Pelici, antrenorul lui CS Mioveni / Foto : Sport Pictures

Playoff-ul pentru promovarea în Liga 1 a început cu o remiză fără goluri - CS Mioveni și U Craiova 1948 au încheiat nedecis, scor 0-0, prima confruntare.

Deși a jucat acasă, antrenorul argeșenilor, Alexandru Pelici, a fost mulțumit de rezultat.

”Ca să fiu corect, Craiova a avut mai multe ocazii, dar e un punct muncit, orice punct este foarte bun pentru noi.

Știu că prietenul meu și colegul de licență, Eugen Trică, a zis că facem Zidul chinezesc! Noi facem și faza de apărare și cea de atac, încercăm să scoatem maximum din fiecare joc.

E o luptă atractivă pentru promovare, parcă niciodată nu  fost atât de strâns, se luptă pentru fiecare metru de pământ, dar a fost și spectacol, nu doar îndârjire pe teren”, a declarat Alexandru Pelici după meci.

 

sursa: digisport.ro

Pentru orice problemă în legătură cu forumul / server mă poţi contacta pe STEAM sau pe TeamSpeak unde mă găseşti online 24/24.

Te rog să citeşti regulamentul comunităţii ca să nu avem neînţelegeri pe viitor.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this website, you agree to our Terms of Use and Guidelines