Jump to content

[Sport] - "Să-și dea două palme!" Mesajul lui Dănuț Lupu îndreptat spre dinamoviști


kenveloo-

Recommended Posts

danut lupu1

UTA a învins-o aseară pe Dinamo, scor 1-0 (0-0), în deplasare, într-o partidă din etapa a doua a fazei play-out a Ligii 1.

Unicul gol al partidei a fost înscris de David Miculescu (34), cu capul, din centrarea rusului Evgheni Şliakov.

Lupu: "Jucătorii trebuie să uite tot, să-si dea două palme și să-și revină din această situație"
Fostul mare jucător al echipei din Ștefan cel Mare, Dănuț Lupu, și-a exprimat încrederea că Dinamo nu va retrograda la finele acestui sezon.

"Eu încă mai am încredere în jucătorii lui Dinamo. Nu cred că vor ei să ajungă în istorie ca jucătorii ce au retrogradat Dinamo.

Cred că au caracterul necesar să treacă peste momentul ăsta. Nu e o scuză că am bătut un penalty și l-am ratat.

E totuși o echipă nou promovată, trebuia bătută. Jucătorii trebuie să uite tot, să-si dea două palme și să-și revină din această situație", a declarat Dănuț Lupu, conform Sport.ro.

Dinamo a ajuns la 12 etape consecutive fără victorie, trei egaluri şi nouă eşecuri.

UTA e neînvinsă de patru etape, în care a câştigat trei partide şi nu a primit niciun gol.

 

sursa: digisport.ro

Pentru orice problemă în legătură cu forumul / server mă poţi contacta pe STEAM sau pe TeamSpeak unde mă găseşti online 24/24.

Te rog să citeşti regulamentul comunităţii ca să nu avem neînţelegeri pe viitor.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this website, you agree to our Terms of Use and Guidelines