Jump to content

MM Stoica a dezvăluit că a impus un titular la FCSB în meciul cu Dinamo! ”Am insistat, aveam mare încredere”


EVERLAST

Recommended Posts

MM Stoica (55 de ani), managerul general al celor de la FCSB, a făcut o serie de dezvăluiri miercuri seară, când a fost prezent în studioul emisiunii Fotbal Club, de la Digi Sport.

Quote

FOTBAL:PREZENTARE BOGDAN ANDONE LA FCSB (5.06.2019)

Printre altele, oficialul liderului din Liga 1 a recunoscut că nu numai patronul impune jucători în primul 11.

Adrian Niță este jucătorul impus de MM Stoica în primul 11 de la FCSB

Meme a precizat că el a fost cel care a insistat ca Adrian Niță (17 ani) să joace din primul minut în meciul cu Dinamo, din Cupa României, din ”Ștefen cel Mare”, scor 1-0.

Stoica nu a fost dezamăgit de opțiunea sa.

”Cu Niță în teren… aia a fost singura mea implicare la meciul ăla (n.r. - cu Dinamo). Am insistat să joace Niță, aveam mare încredere în el și nu m-a dezamăgit”, a dezvăluit MM Stoica.

MM Stoica, replică pentru galerie după acuzele de la meciul cu Dinamo

Referitor la acuzele pe care le-a primit din partea galeriei, legate de faptul că FCSB ar fi pus meciul cu Dinamo pe planul doi din punct de vedere al lotului folosit pentru acea partidă, MM Stoica a replicat sec:

”Dacă ne băteam joc de meciul ăla, nu mai intrau Tănase, Olaru și Coman la pauză. Nu uitați că noi am avut penalty la Niță, și Oaidă a ratat o ocazie mai mare decât un penalty, ambele la 0-0”, a mai precizat MM Stoica, la Digi Sport.

www.digisport.ro - sursa

                          x2.png

Link to comment
Share on other sites

  • Dewey locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this website, you agree to our Terms of Use and Guidelines