Jump to content

[Software] MIUI 11 la orizont


AxBxNxHaLaB

Recommended Posts

Am avut ocazia sa descopar cum arata si cum se comporta MIUI 10, chiar recent, cat timp am testat Redmi Note 7.

 

Am spus-o si in articol, insa o vei reaminti ori de cate ori este nevoie: sunt fanul unui Android cat mai curat, de genul celui oferit de Google pe terminalele Pixel. Pot accepta maxim ceea ce face OnePlus cu OxygenOS, insa nimic mai mult. Cu toate acestea, nu sunt absurd si pot sa recunosc meritele One UI de la Samsung si MIUI de la Xiaomi. Acestea doua au devenit mult mai fluide si mult mai putin „flamande” de resurse decat erau anterior.

 

In acest context, stirea ca urmeaza un nou update la MIUI ma bucura, DIn cate am inteles, este deja in statiu de beta, in tarile asiatice si este compatibil cu telefoanele care ruleaza Android 7.1 sau mai sus.

 

« Vanzarile de PC-uri in usoara crestere

 

Big Brother devine realitate in China »

 

MIUI 11 la orizont

14.10.2019 06:00 | CRISTIAN RĂDUCĂ9SOFTWARE STIRI

 

Am avut ocazia sa descopar cum arata si cum se comporta MIUI 10, chiar recent, cat timp am testat Redmi Note 7.

 

Am spus-o si in articol, insa o vei reaminti ori de cate ori este nevoie: sunt fanul unui Android cat mai curat, de genul celui oferit de Google pe terminalele Pixel. Pot accepta maxim ceea ce face OnePlus cu OxygenOS, insa nimic mai mult. Cu toate acestea, nu sunt absurd si pot sa recunosc meritele One UI de la Samsung si MIUI de la Xiaomi. Acestea doua au devenit mult mai fluide si mult mai putin „flamande” de resurse decat erau anterior.

 

In acest context, stirea ca urmeaza un nou update la MIUI ma bucura, DIn cate am inteles, este deja in statiu de beta, in tarile asiatice si este compatibil cu telefoanele care ruleaza Android 7.1 sau mai sus.

 

Printre „bunatatile” aduse avem:

 

optimizare pentru display-uri de tip fullscreen (posibil ca vom avea tot mai multe terminale ca si Mi Mix Alpha)

 

noi fonturi

 

suport pentru paneluri de 120Hz (cred ca vom vedea cat de curand un nou smartphone de gaming)

 

ambient display

 

noi sunete pentru tonurile de apel si de alarma

 

zoom optic 5x

 

zoom digital 50x

 

optiunea Mi Share care va fi disponibila acum si pentru calculatoare, nu doar pentru telefoane

 

filmare 8K cu 30 fps

 

posibilitatea de previzualizare inainte de a descarca anumite documente

 

optiunea de tiparire a pozelor, fara vreun alt soft aditional

 

planificare de excursii direct din softul telefonului

 

ultra batery saver

 

o noua optiune de game mode

 

update la MI AI

 

quick reply pentru a raspunde mai usor la mesaje

 

Emergency SOS cand apesi de cinci ori butonul de Power

 

statistici mai detaliate despre screen on time

 

optiune dedicata pentru copii, pentru a putea controla accesul

 

Multe dintre cele enumerate mai sus, vin ca urmare logica a dezvoltare a sistemului Android, insa sunt cateva dintre ele care ne atrag atentia. Drept urmare, ramane doar sa speculam cand vor aparea primele modele de telefoane cu refresh rate mai mare de 60Hz (posibil pentru gameri, dupa cum estimez eu) si cu camere si mai performante.

 

 

TS.ELDERS.RO - OLD.ELDERS.RO - IP : 93.114.82.77:27015

Pentru orice problema ma gasiti pe ts la canalu OLD cu numele : .S!ckBoY AxBxNxHaLaB  sau PM pe forum.

                                  

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this website, you agree to our Terms of Use and Guidelines