Jump to content

Alexa a fost pe lista patronului de la FCSB. "M-am și întâlnit cu domnul Becali"


EVERLAST

Recommended Posts

Actual antrenor la ASU Poli Timișoara, Dan Alexa (41 de ani) a fost foarte aproape de a conduce echipa patronată de Gigi Becali, FCSB.

Quote

FOTBAL:PETROLUL PLOIESTI-RAPID BUCURESTI, PLAY-OFF PROMOVARE LIGA 2 CASA PARIURILOR (11.07.2020)

Adversar aprig al roș-albaștrilor pe vremea în care evolua la Dinamo, Rapid sau Poli Timișoara, "Chirurgul" s-a axat pe antrenorat după retragerea din activitatea de fotbalist.

Dan Alexa: "Gigi Becali mi s-a părut un tip OK"

În urmă cu doi ani și jumătate, în iarna lui 2018, timișoreanul a fost foarte aproape să ajungă pe banca celor de la FCSB, însă în cele din urmă Becali l-a numit pe Mihai Teja.

"M-am şi întâlnit cu domnul Becali. Acum vreo doi ani, doi ani şi ceva. Înainte de Mihai Teja. Şi nu a fost să fie, l-a ales pe Teja şi asta e!

Am discutat aşa, am vorbit despre fotbal, despre viaţă, mi s-a părut un om foarte OK. Dar alegerea lui a fost Mihai Teja", a povestit Alexa, la Look Sport.

Dan Alexa le-a antrenat în carieră pe ACS Poli, Rapid, ASA Târgu Mureș, Concordia, Dunărea Călărași și Astra.

ASU Poli Timișoara, formația pregătită în prezent de Dan Alexa, e pe locul secund în Liga 2, cu 27 de puncte după 15 runde.

www.digisport.ro - sursa

                          x2.png

Link to comment
Share on other sites

  • Dewey locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this website, you agree to our Terms of Use and Guidelines