Jump to content

Steven Gerrard a dus-o pe Rangers în UCL, după zece ani. Ce a zis antrenorul după meciul în care Ianis Hagi a dat gol


EVERLAST

Recommended Posts

Rangers a învins-o cu 4-1 pe Dundee United, meci în care Ianis Hagi a înscris un gol și a reușit o prestație apreciată.

Quote

Rangers v Dundee United, Scottish Premiership, Football, Ibrox Stadium, Glasgow, Scotland, UK - 21 Feb 2021

Gruparea din Glasgow a obținut astfel calificarea în ediția viitoare a UEFA Champions League, după zece ani de pauză. Mai mult, Rangers are 18 puncte peste rivala Celtic și poate deveni campioană cu încă trei victorii.

Steven Gerrard, după ce Rangers a ajuns la un pas de titlu: ”Nu am câștigat nimic încă!”

După joc, antrenorul Steven Gerrard le-a transmis jucătorilor să se mențină concentrați și să termine ”treaba” cât mai repede posibil.

”E normal că ne gândim la titlu. Dar nu trebuie să ne lăsăm pe-o ureche. Trebuie să terminăm treaba. Jocurile par făcute pentru noi, oportunitatea e acolo, dar trebuie să ne reamintim că nu am câștigat nimic încă. Asta trebuie să știm cu toții, de la jucători la staff, la suporteri și la cei din jurul clubului.

Ce văd este că jucătorii sunt concentrați, determinați să îndeplinească obiectivul. Pot vedea cât sunt de focusați. Azi am obținut un nou rezultat pozitiv, dar încă avem de lucru. Am mai făcut un pas”, a zis tehnicianul lui Rangers.

  • 54 de titluri are Rangers în palmares
  • 2011 e anul ultimului titlu câștigat

Ce note a primit Ianis Hagi, după golul marcat pentru Rangers

Ianis Hagi a luat nota 7 în publicația Glasgow Live, pentru prestația sa din meciul cu Dundee United. ”A marcat un gol cu puțină șansă și a muncit din greu pe partea dreaptă a atacului”, scriu jurnaliștii de la sursa citată.

Cele mai mari note, de la Rangers, le-au primit Aribo și Goldson, ambii 8. În The Scottish Sun, fiul ”Regelui” a luat nota 6, la fel ca partenerii săi din linia ofensivă, Morelos și Kent. Aribo și Balogun au încasat 8, cele mai mari note de la echipa lui Gerrard.

  • 6 goluri și 11 pase decisive are Ianis Hagi în acest sezon la Rangers, în 34 de apariții

Cinci meciuri a jucat fiul ”Regelui” în UEFA Champions League, toate pentru Genk, în ediția 2019/2020

www.digisport.ro - sursa

                          x2.png

Link to comment
Share on other sites

  • Dewey locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this website, you agree to our Terms of Use and Guidelines