Jump to content

TEAMFIGHT TACTICS – NOTELE PATCH-ULUI 11.13


Vali M.

Recommended Posts

TFT are doi anișori! Pentru a marca ocazia, am pregătit o mică legendă pentru toți jucătorii noștri! Astăzi însă, sărbătorim și alte lucruri, nu doar aniversarea TFT. Cu ocazia acestui patch, introducem câteva ajustări calitative pentru Arsenal și niște mini-actualizări pentru Kayle, Nidalee și Trundle. Toate schimbările majore se regăsesc în imaginea de mai jos. Am mai pregătit și o serie de mici ajustări de echilibrare, pe care le puteți găsi într-o secțiune nouă, intitulată ''Modificări minore'', deoarece sunt... modificări minore. 

 

ACTUALIZĂRI ÎNTRE PATCH-URI

23 iunie, eliminări de bug-uri

 

''Morellonomiconul malefic'' va aplica arderea pasivă.
Cumularea a două ''Săbii ale morții'' nu mai oferă dublul valorii intenționate.

 

 

SCHIMBĂRILE-CHEIE ALE PATCH-ULUITwitter_RO.jpg

TFT ÎMPLINEȘTE DOI ANI!

Pentru a-l primi pe ''Prăjiturel aniversar'', tot ce trebuie să faceți e să jucați un meci de Teamfight Tactics între 23 iunie și 7 iulie. Nimic mai ușor.

AnniversaryRunespiritv2.jpg


SISTEME

Arsenalul

 

 În ultimul patch am introdus niște obiecte mai puternice în Arsenal și suntem destul de mulțumiți de ele. Însă uneori diferența de putere dintre obiectele din Arsenal e mult prea mare, așa că le vom modifica pentru ca toate să fie satisfăcător de folosit. 

 

''Eliminatorul magnetic'' și ''Refăurirea'' nu vor mai apărea în Arsenal.
Acum Arsenalul cu două obiecte complete + două obiecte speciale conține patru obiecte complete.
Acum Arsenalul cu două componente + două obiecte speciale (''Ajutorul lui Neeko'', ''Zaruri măsluite'', ''Spatulă'', ''Spatulă spectrală'') conține două componente + două obiecte complete.
Am crescut șansele de apariție a Arsenalului în etapa 4-2.
Etapa 4-2: am redus semnificativ șansele de apariție a unui obiect special (''Ajutorul lui Neeko'', ''Zaruri măsluite'', ''Spatulă'', ''Spatulă spectrală'').
Etapa 4-2: am redus puțin șansele de apariție a emblemelor.
Etapa 4-2: am mărit puțin șansele de apariție a componentelor și a obiectelor complete.
Am micșorat șansele de apariție a Arsenalului în etapa 5-2.
Etapa 5-2: am redus semnificativ șansele de apariție a unui obiect special.
Etapa 5-2: am redus puțin șansele de apariție a emblemelor și a componentelor.
Etapa 5-2: am mărit puțin șansele de apariție a obiectelor complete.
Etapele 6-2 și 7-2: am redus șansele de apariție a unui obiect special (''Ajutorul lui Neeko'', ''Zaruri măsluite'', ''Spatulă'', ''Spatulă spectrală'') sau a unei embleme.

 

SCHIMBĂRI MAJORE

 Următoarele schimbări vor avea un impact semnificativ asupra stării actuale a jocului. 

 

Caracteristici

 

 Înaintașii (6 și 9) tot nu și-au revenit după ce le-am micșorat puterea în patch-ul 11.11. De acum, această trupă de luptători melee ar trebui să reziste mai mult ca înainte. 

Înaintaș – scut: 25/40/60% ⇒ 25/45/75% din viața maximă

 

Campioni: categoria 1

 

Indiferent de nivelul de stele, rolul călărețului cârcotaș în compozițiile cu năpaste este doar de a completa bonusul caracteristicilor și de a absorbi câteva vrăji. Drept urmare, Kled, șopârla lui nobilă și Poppy primesc un plus de putere, după care compoziția cu năpaste ar trebui să își revină; în același timp, limităm buff-ul primit de compozițiile care cresc rapid în nivel și care folosesc năpaste de o stea sau două la începutul jocului. 

Acum Kled provoacă daune bonus la fiecare al patrulea atac, chiar și atunci când este călare.

 

Kled – viteză de atac: 0,7 ⇒ 0,75
Poppy – buff mană maximă: 40/80 ⇒ 30/70
Poppy – daune din ''Aruncarea scutului'': 150/250/350 ⇒ 150/250/400
Poppy – scut din ''Aruncarea scutului'': 250/350/450 ⇒ 250/375/525

 

ELIMINĂRI DE BUG-URI

 

Am eliminat un bug din cauza căruia bonusul asasinilor se dezactiva când jucătorul aduna 8 asasini (mulțumiri lui PieHat!).

Acum Lupul, Daisy, turela lui Heimerdinger și videmerida ''Portalului Zz'Rot'' provoacă 130% daune de bază din lovituri critice (mulțumiri lui Deisik!).

Acum ''Refăurirea'' nu mai transformă componentele spectrale în aceleași componente.

Acum ''Pelerina eclipsei'' îi aplică deținătorului daunele din incendiere chiar și dacă e echipată în toiul luptei.

Efectele de înviere (din ''Înger păzitor'' sau bonusul stafiilor) nu se mai declanșează dacă deținătorul este afectat de abilitatea lui Kindred.

Acum costul în viață al lui Teemo este afișat în mod corect în magazin atunci când jucătorul îl primește cu ajutorul ''Zarurilor măsluite''.

sursa click here

  TS.ELDERS.RO - OLD.ELDERS.RO - IP : 5.183.171.37:27015

Pentru orice problema ma gasiti pe ts la canalu OLD cu numele : Vali M. sau PM pe forum.

Daca vrei sa ma adaugi pe Steam da click AICI

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this website, you agree to our Terms of Use and Guidelines