Jump to content

[Sport]"N-am mai văzut vreodată așa ceva". Cota României la meciul cu Germania l-a lăsat mască pe Ilie Dumitrescu


Tom

Recommended Posts

Ilie Dumitrescu a rămas mască atunci când a văzut cotele la pariuri pentru meciul Germania - România, din preliminariile pentru CM 2022. Fostul mare internațional nu își poate explica așa ceva.ilie dumitrescu

Ilie Dumitrescu: "Nu-mi aduc aminte ca selecționata noastră să fi avut vreodată cota asta"
"Se merge pe nucleul de la Bayern, este și normal, Hansi Flick vine de la Bayern, au lucrat împreună, s-a văzut imediat de cum a fost instalat și pe ce formulă a mers. Eu mă uitam astăzi pe cotele de la pariuri: 21 pentru victoria României! 21! Eu nu cred că a mai fost vreodată. Și 1.12 pentru Germania.

Deci 21 mi se pare... Cum îmi explic eu cota asta? E un dezechilibru foarte mare. N-am mai văzut cota asta, nu știu, dar nu-mi aduc aminte ca vreodată selecționata noastră să aibă cota asta. Niciodată! CFR a avut cotă 13 cu Roma. Dar să ai 1.12 cu 21, mi s-a părut ceva...", a spus Ilie Dumitrescu la Fotbal Club.

Prezent în studioul Fotbal Club, Ion Crăciunescu a încercat o explicație amuzantă.


"Știi de ce avem cota asta? Pentru că sunt derutați oamenii, nu știu dacă jucăm cu echipa bună, pentru că jucam și cu Armenia și nu știau dacă ne ducem cu echipa bună cu Germania. Ei se gândesc că nu se duce România cu echipa bună și că stau cu Armenia", a precizat Ion Crăciunescu.

Șase jucători de la Bayern, titulari în echipa Germaniei
România întâlnește Germania, la Hamburg, vineri, de la ora 21:45, în grupa J din preliminariile CM 2022.

903 milioane de euro esta valoarea totală a lotului Germaniei, potrivit publicației de specialitate Transfermarkt.
Publicația germană Sky Sport anunță o echipă plină de vedete a naționalei Germaniei, nu mai puțin de șapte jucători de la Bayern Munchen urmând să fie titulari în formația lui Hansi Flick. Lor ar urma să li se alăture doi jucători de la Chelsea, unul de la PSG și unul de la Borussia Monchengladbach.

Echipa probabilă a Germaniei: Neuer (Bayern) - Hofmann (Monchengladbach), Rudiger (Chelsea), Sule (Bayern), Kehrer (PSG) - Kimmich (Bayern), Goretzka (Bayern) - Gnabry (Bayern), Muller (Bayern), Sane (Bayern) - Werner (Chelsea)
Germanii se așteaptă la un sistem 4-2-3-1 al naționalei României și la un debut al lui Olimpiu Moruțan.

Echipa probabilă a României: Niță (Sparta Praga) - Manea (CFR Cluj), Chiricheș (Sassuolo), Nedelcearu (Crotone), Toșca (Gaziantep) - Stanciu (Slavia Praga), R. Marin (Cagliari) - Moruțan (Galatasaray), Hagi (Rangers), Mihăilă (Parma) - Keșeru (FCSB)
Lotul României pentru meciurile cu Germania și Armenia din preliminariile CM 2022
Portari: Marian Aioani (Farul Constanța, 0/0), Horațiu Moldovan (FC Rapid 1923, 0/0), Florin Niță (Sparta Praga/Cehia, 9/0), Andrei Vlad (FCSB, 1/0);

Fundași: Nicușor Bancu (Universitatea Craiova, 19/0), Andrei Burcă (CFR Cluj, 6/0), Vlad Chiricheș (Sassuolo/Italia, 66/0), Cristian Manea (CFR Cluj, 12/2), Ionuț Nedelcearu (Crotone/Italia, 18/2), Andrei Rațiu (Huesca/Spania, 2/0), Adrian Rus (Fehervar/Ungaria, 8/0), Alin Toșca (Gaziantep F.K./Turcia, 26/1);

Mijlocași: Alexandru Albu (FC Rapid 1923, 0/0), Alexandru Cicâldău (Galatasaray/Turcia, 17/2), Andrei Cordea (FCSB, 2/0), Ianis Hagi (Glasgow Rangers/Scoția, 20/1), Răzvan Marin (Cagliari/Italia, 33/2), Alexandru Maxim (Gaziantep F.K./Turcia, 48/6), Valentin Mihăilă (Parma/Italia, 3/1), Alexandru Mitriță (PAOK/Grecia, 14/2), Olimpiu Moruțan (Galatasaray/Turcia, 0/0), Dragoș Nedelcu (Fortuna Dusseldorf/Germania, 4/0), Nicolae Stanciu (Slavia Praga/Cehia, 50/11);

Atacanți: Andrei Ivan (Universitatea Craiova, 9/1), Claudiu Keșeru (FCSB, 44/13), George Pușcaș (Reading/Anglia, 23/8).Preliminarii CM 2022. Partide rămase de disputat din Grupa J:
8 octombrie 2021: Germania – ROMÂNIA, Islanda – Armenia, Liechtenstein – Macedonia de Nord (21:45)
11 octombrie 2021: ROMÂNIA – Armenia, Islanda – Liechtenstein, Macedonia de Nord – Germania (21:45)
11 noiembrie 2021: Armenia – Macedonia de Nord (19:00), ROMÂNIA – Islanda, Germania – Liechtenstein (21:45)
14 noiembrie 2021: Liechtenstein – ROMÂNIA, Armenia – Germania, Macedonia de Nord – Islanda (19:00)
Sursa:https://www.digisport.ro/fotbal/cm-2022-qatar/n-am-mai-vazut-vreodata-asa-ceva-cota-romaniei-la-meciul-cu-germania-l-a-lasat-masca-pe-ilie-dumitrescu-1304587

 

Link to comment
Share on other sites

  • Tom locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this website, you agree to our Terms of Use and Guidelines