Jump to content

[Sport]”Eu nu sunt un exemplu!”. Cum ar fi reacționat Narcis Răducan în locul lui Andrei Ivan, ”scos în fața clasei” de Mirel Rădoi


Tom

Recommended Posts

Narcis Răducan a comentat ieșirea lui Mirel Rădoi de la conferința de presă desfășurată înaintea partidei cu Armenia care se va juca în această seară, de la 21:45, în format LIVE TEXT pe digisport.ro.narcis

Rădoi a fost întrebat despre eroarea de la golul decisiv marcat de Germania contra României, vineri, atunci când Thomas Muller a rămas nemarcat și a înscris în poarta lui Florin Niță.

”Eu nu sunt un exemplu!” Cum ar fi reacționat Narcis Răducan dacă ar fi fost în locul lui Andrei Ivan la conferința lui Mirel Rădoi
Selecționerului nu i-a picat bine întrebarea și l-a chemat pe Ivan la conferință pentru a oferi singur explicații.

Întrebat dacă ar fi suferit dacă s-ar fi aflat în postura lui Andrei Ivan, Narcis Răducan a declarat că a fost pus de multe ori în această situație și nu a putut să tacă. Totuși, fostul jucător i-a sfătuit pe jucători să nu îi urmeze exemplul pentru că trebuie să îi acorde antrenorului autoritate.

Cu toate acestea, Răducan a mărturisit că Andrei Ivan ar trebui să discute cu Mirel Rădoi despre incidentul petrecut la conferința de presă pentru că gestul selecționerului ar putea afecta moralul fotbalistului.

”Cred că depinde de jucător. Eu nu sunt un exemplu. Eu reacționam și nu aș sfătui jucătorii să facă treaba asta. Cred că indicat este, bineînțeles, să nu reacționezi pentru că este antrenor și, indiferent ce face, trebuie să îi acorzi autoritatea necesară, dar, în privat, sigur că aș fi avut o discuție cu el pentru că trebuie să te protejeze.

Până la urmă e un jucător de echipă națională. Nu e ca și cum vii la mine la fotbal la academie și antrenezi un jucător. Rezolvi o problemă afectând puțin moralul unui jucător”, a declarat Narcis Răducan la emisiunea Liga Digisport.
Sursa:https://www.digisport.ro/fotbal/echipa-nationala/eu-nu-sunt-un-exemplu-cum-ar-fi-reactionat-narcis-raducan-in-locul-lui-andrei-ivan-scos-in-fata-clasei-de-mirel-radoi-1311981

 

Link to comment
Share on other sites

  • Tom locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this website, you agree to our Terms of Use and Guidelines