Jump to content

[Sport]Războiul Prunea-Rednic continuă: ”A făcut o obsesie pentru mine! Noi suntem proști?”


Tom

Recommended Posts

Scandalul dintre Florin Prunea și Mircea Rednic este departe de a se încheia. Fostul portar și președinte al lui Dinamo a avut câștig de cauză în prima instanță, însă antrenorul ”câinilor” a făcut recurs.prunea-rednica

Florin Prunea a spus în numeroase rânduri că Luana Rednic, agent de jucători, a luat comisioane uriașe de pe urma transferurilor efectuate de echipele la care a antrenat tatăl său, fapt infirmat vehement de tehnicianul lui Dinamo. După ce ”Puriul” a declarat că-i va da lui Prunea de 10 ori mai mulți bani decât ar fi încasat fiica sa, dacă va aduce dovezi în acest sens, fostul președinte din Ștefan cel Mare a răspuns.

Conflictul Prunea-Rednic continuă: ”A făcut o obsesie pentru mine! Nu există nicăieri așa ceva”
”Acest lucru trebuie să i-l spuneți lui Rednic, eu nu l-am atacat niciodată! A făcut o obsesie pentru mine, eu doar i-am răspuns. Eu cu colegii mei, nu prea vorbesc prin intermediul presei, dar dacă sare calul, n-am avut ce să fac, a trebuit să-i răspund. Îmi pare rău, dar a trebuit să-l pun la punct. Suntem în instanță. El m-a dat în judecată, eu am câștigat, acum e apelul. Cred că decizia va rămâne aceeași, ceea ce am spus, am probat.

Am momente când mai exagerez și eu, dar nu am făcut decât să-i răspund. Nu eu sunt cel care a aruncat piatra. Dacă el e obișnuit ca alții să-i accepte tâmpeniile, că văd că mai nou se ia de toată lumea, de foști antrenori... Cred că are lucruri mai importante de făcut la Dinamo decât să se ia de Prunea, de Bonetti...

Nu am băgat-o (n.r.- în discuție pe Luana, fiica lui Mircea Rednic) noi, e de notorietate. Au vorbit părinții jucătorilor, a apărut în presă, o spun documentele. Nu e nicio problemă că e agent de jucători, poate e unul bun, nu știu, eu nu o cunosc pe fata domnului Rednic, dar trebuie să-ți asumi când faci niște lucruri. E o contradicție, tu antrenor, iar o rudă să facă transferuri, doar jucătorii ei. Cred că nicăieri în lumea asta nu există așa ceva.

Nu am nevoie de banii lui Rednic. Noi nu știm cum se lucrează în România? Noi nu știm că se dau salarii în avans și banii se duc la impresari? Noi suntem proști? Mai vorbim și noi între noi, știm ce se întâmplă, nu suntem veniți cu pluta”, a declarat Florin Prunea, la emisiunea DigiSport Matinal.
Sursa:https://www.digisport.ro/fotbal/liga-1/razboiul-prunea-rednic-continua-a-facut-o-obsesie-pentru-mine-noi-suntem-prosti-1334079

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this website, you agree to our Terms of Use and Guidelines