Jump to content

[Sport]Reacția celor de la FC Argeș, după ce s-a spus că ”noul Belodedici” va ajunge la FCSB. ”Va ajunge la o echipă mare”


Tom

Recommended Posts

Grigore Turda (24 de ani) impresionează în tricoul celor de la FC Argeș, astfel că a ajuns pe lista de priorități a celor de la FCSB.FOTBAL:FCSB-SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE, LIGA 1 CASA PARIURILOR (23.08.2021)

Fundașul central, despre care s-a spus că este ”noul Belodedici” și care s-a declarat flatat de interesul roș-albaștrilor, este lăudat și de actualul său antrenor de la FC Argeș, Mihai Ionovschi.

”În ceea ce îl privește pe Turda, este clar un jucător care a progresat foarte mult în ultima perioadă, este un jucător cerebral, echilibrat, care așa trebuie să rămână, chiar adică în jurul lui deja apar discuții, este normal, este un jucător tânăr.

Cred că mai devreme sau mai târziu va ajunge la o echipă mare și la echipa națională”, a spus antrenorul.


Grigore Turda este cotat la 500 de mii de euro pe site-ul transfermarkt.com.
24 de ani are Grigore Turda.
Reacția celor de la FC Argeș, după ce s-a spus că Grigore Turda va ajunge la FCSB. ”Un om echilibrat”
Ianovschi a spus că-l știe foarte bine pe Turda și că este convins că toate aceste informații ”nu-l vor da peste cap”.

 

”Este normal ca aceste informații să te neliniștească. Dar la cum îl știu, îl va motiva. Este un om echilibrat și sunt sigur că aceste informații îl vor conecta, se va pregăti din ce în ce mai bine, nu cred că va fi un factor petrurbator.

Piteștiul a oferit jucători mari, prin pepiniere sa”, a mai spus Ianovschi, la ProX.
Sursa:https://www.digisport.ro/fotbal/liga-1/reactia-celor-de-la-fc-arges-dupa-ce-s-a-spus-ca-noul-belodedici-va-ajunge-la-fcsb-va-ajunge-la-o-echipa-mare-1337869

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this website, you agree to our Terms of Use and Guidelines